
| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Temperature Coefficient | 10 ppm/°C |
| Output Type | Fixed |
| Reference Type | Series |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Output Voltage | 2.5 V |
| Max Input Voltage | 20 V |
| Min Input Voltage | 3.4 V |
| Max Supply Current | 165 µA |
Stock: 183
Distributors
pcbx
Unit Price$5.97543
Ext.Price$5.97543
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.97543 | $5.97543 |
| 10 | $4.65263 | $46.52630 |
| 25 | $4.32256 | $108.06400 |
| 50 | $4.16395 | $208.19750 |
| 100 | $4.01114 | $401.11400 |
| 300 | $3.83529 | $1150.58700 |
| 500 | $3.66715 | $1833.57500 |
| 1000 | $3.50642 | $3506.42000 |
